1402/01/12

.: البدر المنیر

"این کتاب که به زبان عربی است به طرز و شیوه ای زیبا به شرح و معرفی شخصیت ارزنده و مبارک حضرت سید السادات الاعاظم احمدبن موسی الکاظم ملقب به شاهچراغ برادر بزرگوار امام رضا (ع) و فرزند شایسته هفتمین امام همام امام موسی کاظم و دیگر فرزندان آن امام معصوم یعنی حضرت سید امیرمحمد بن موسی علیهم السلام پرداخته است. این کتاب در قطع پالتویی با کاغذ مرغوب گلاسه و مزین به عکس های نفیس رنگی از حرم مطهر احمدی و محمدی و جلوه های هنر در این بارگاه ملکوتی است. 

مؤلف در این کتاب تاریخچه ایجاد بنای مقدس آرامگاه احمد بن موسی و محمد بن موسی و مشخصات صحن و سرا، گنبد و گلدسته ها، ضریح مطهر، کتابخانه، موزه و دیگر بخش های مختلف حرمین شریفین را به نگارش در آورده و از کتب معتبر همچون فارسنامه های ناصری و ابن بلخی، آثار العجم، شیراز نامه، شب های پیشاور و تذکره هزار مزار و ... در تالیف این اثر بهره مند گردیده است.       قصیده ای شیوا به زبان عربی در وصف حضرت شاهچراغ بر زیبایی کتاب افزوده است."


موضوع اين کتاب که به زبان عربی است، معرفي شخصيت احمد بن موسي ـ شاهچراغ(ع) ـ و سيدامير محمد بن موسي(ع) و شرح معماري آستان مبارک ايشان است. کتاب حاضر، تلاشي است در بيان سرگذشت و معرفي شخصيت دو امامزاده عظيم‌الشأن يعني «حضرت احمد بن موسي شاهچراغ(ع)» و «حضرت اميرمحمدبن موسي(ع)». همچنين بخش‌هايي از کتاب، به تشريح شيوه معماري و ساختمان حرم‌هاي مطهر دو امامزاده ياد شده اختصاص يافته است.قصیده ای شیوا به زبان عربی در وصف حضرت شاهچراغ بر زیبایی کتاب افزوده است.


Comments and Suggestions:

Subject :
Name :
Tel:
Email :
Comments :
Captcha:

Please be patient registration form and displays a confirmation statement.

وب سایت استاد محمد حسین رستگار وب سایت استاد محمد حسین رستگار

وب سایت استاد محمد حسین رستگار

[Read more...]
 وب سایت استاد محمد حسین رستگار
 

All Rights Reserved This website is owned by Mohammad Hossein Rastegar.

©2014 HRastegar.ir 

 
.: Powered By www.KSPgroup.ir :.