1403/03/02

.: تجلي‌گاه نور

"کتاب "" تجلی گاه نور"" به طرز و شیوه ای زیبا به شرح و معرفی شخصیت ارزنده و مبارک حضرت سید السادات الاعاظم احمدبن موسی الکاظم ملقب به شاهچراغ برادر بزرگوار امام رضا (ع) و فرزند شایسته هفتمین امام همام امام موسی کاظم و دیگر فرزندان آن امام معصوم یعنی حضرت سید امیرمحمد بن موسی علیهم السلام پرداخته است. این کتاب در قطع پالتویی با کاغذ مرغوب گلاسه و مزین به عکس های نفیس رنگی از حرم مطهر احمدی و محمدی و جلوه های هنر در این بارگاه ملکوتی است. 

مؤلف در این کتاب تاریخچه ایجاد بنای مقدس آرامگاه احمد بن موسی و محمد بن موسی و مشخصات صحن و سرا، گنبد و گلدسته ها، ضریح مطهر، کتابخانه، موزه و دیگر بخش های مختلف حرمین شریفین را به نگارش در آورده و از کتب معتبر همچون فارسنامه های ناصری و ابن بلخی، آثار العجم، شیراز نامه، شب های پیشاور و تذکره هزار مزار و ... در تالیف این اثر بهره مند گردیده است. 

در نخستین صفحه از کتاب کوچک همراه و پر ارزش تجلی گاه نور شعری فوق العاده زیبا و پرمحتوا از استاد دکتر نورانی وصال برخاسته از بیت شریف عالمان و شاعران و خوشنویسان نامی ایران درج گردیده است و دستورالعمل های منقول از کتب مفاتیح الجنان و ... برای توجه بیشتر زائرین با ترجمه فارسی متون عربی ادعیه به چاپ رسیده است. "

 


Comments and Suggestions:

Subject :
Name :
Tel:
Email :
Comments :
Captcha:

Please be patient registration form and displays a confirmation statement.

وب سایت استاد محمد حسین رستگار وب سایت استاد محمد حسین رستگار

وب سایت استاد محمد حسین رستگار

[Read more...]
 وب سایت استاد محمد حسین رستگار
 

All Rights Reserved This website is owned by Mohammad Hossein Rastegar.

©2014 HRastegar.ir 

 
.: Powered By www.KSPgroup.ir :.